CZĘSTOCHOWA

ul. Kisielewskiego 18/28 B
42-215 Częstochowa
tel. +48 34 366 91 18
fax +48 34 366 91 13, biuro@inergis.pl

ODDZIAŁ KRAKÓW

ul. Sołtysowska 1 

31-589 Kraków
tel. 505 193 011, biuro2@inergis.pl
 

 

Energia czysta, tania w eksploatacji i nie szkodząca środowisku to argumenty przemawiające za pompami ciepła. W ramach usługi instalacji pompy ciepła oferujemy doradztwo techniczne, projektowanie, wykonawstwo, serwis. Dodatkowo, bazując na naszym doświadczeniu w pozyskiwaniu środków finansowych przeznaczonych na inwestycje w ekologiczne źródła ciepła, wspieramy Klientów w procesie pozyskiwania tychże funduszy z WFOŚ, BOŚ, EkoFunduszu oraz funduszy z UE.

Klientom instytucjonalnym oraz indywidualnym oferujemy instalację pomp ciepła:

  • solankowych,
  • powietrznych,
  • wodnych.

Pompy ciepła to tanie i ekologiczne źródło ciepła. Zasadę działania pompy ciepła można najprościej określić jako przekazywanie ciepła pobranego z dolnego do górnego źródła.
Dolnym źródełm najczęściej jest woda gruntowa. W sytuacji braku możliwości wykorzystania ciepła wody gruntowej, stosuje się układ grunt-woda lub też powietrze-woda.
Najczęściej stosowanym źródłem górnym jest ogrzewanie podłogowe. Równie częstym źródłem górnym jest układ centralnego ogrzewania wspomagany kolektorami słonecznymi.

Pompy ciepła to świetny wybór jeśli chodzi o połączenie zminimalizowania wydatków na ogrzewanie i przyjaznego dla środowiska wytwarzania ciepła.

Przykładowe realizacje:

  • Biurowiec Wachelka INERGIS S.A. w Częstochowie - instalacja pompy ciepła o mocy 54 kW wraz z wymiennikiem gruntowym w postaci 30 odwiertów o głębokości 40 m każdy, 2009,
  • Gimnazjum w Koziegłowach - wykonanie stacji pomp ciepła o mocy 2x 147 kW wraz z wymiennikiem gruntowym w postaci 120 odwiertów o głębokości 30m, rok 2004.

Przejdź do wszystkich realizacji wykorzystujących pompy ciepła.